Çizgi Film Önerisi

  1. Looney Tunes : Warner Bros’un 1930 ve 1969 yılları arasında yayınladığı kısa film dizisidir. Amerika Birleşik Devlet’ine yayımlanmaya başlayan film ilk çıktığın İngilizce dilinde yayımlanmış olmasına rağmen birçok ülkede farklı diller ile lanse edilmiş.

  2. The Simpsons : Matt Groening tarafından 1989 yılında yayımlanmaya başlamıştır. Komedi animasyon kategorisin en önemli parçalarından biridir. 2009 yılında değişen yayın hakları ile günümüze kadar gelmiştir ve hala popüler bir çizgi film olarak izlenmektedir.

  3. King of the Hill : 1997 ve 2007 yılları arasında yayımlanmıştır. Çocuğumuzun çocukluğunun ilk anlarında heyecanla izlediği bir film olma özelliği taşımaktadır.

  4. Tom and Jerry : 1940 ila 1958 yılları arasında yayımlansa da hepimizin bildiği önemli eserlerdendir. Kedi Tom ve fare Jerry arasında geçen komik maceraları anlatan bir dizi olan bu film Joseph Barbera ve William Hanna tarafında yönetilmiştir.

  5. The Flintstones : Diğer adı ile namı değer Çakmaktaş ailesi. 1960-1966 yılları arasında çekilmiş olan bu film birçoğumuzun severek izlediği çizgi film olma özelliğini taşımaktadır. İki ailenin birbirleri ile olan dostluğunu heyecan ve tutkuyla anlatan film William Hanna ve Joseph Barbera tarafından çekilmiştir.

  6. The Rocky and Bullwinkle Show : Komedi türünden olan bu çizgi film macera tadındaki gelişmeleri ile de birçok birey tarafından heyecanla takip edilmiştir. Amerika Birleşik Devlet’in ürettiği en güzel çizgi filmlerden biridir.

  7. South Park : 1997 yılından beridir yayımlayan Amerika komedi çizgi film ürünüdür. Trey Parker ve Matt Stone’nin yaratıcı kaleminden hayat bulmuşlardır. Durum komedi olarak değerlendirilse de kimi eleştirmenler tarafından kara mizah olarak da adlandırılmaktadır.

  8. Futurama : Film bilim kurgu alanında önemli animasyon filmlerindendir. Zamanda yolculuğu konu alan yapıt 1999 yılında üretilmiştir. Uzun bir aradan sonra 2008 yılında tekrar ekranlara dönse de gereken ilgiyi görmeyince yayından kaldırılmıştır.

  9. Scooby-Doo : Çocukken çizgi film izleyenlerin ve çizgi film sevdalısı olanların kesinlikle unutmayacağı ve hatırlayacağı bir dizidir. Joe Ruby ve Ken Spears’in kaleminden uyarlanan ve doğa üstü hikayeler komedi, macera ile anlatan bir yapıttır.

  10. The Smurfs : İngilizce ismi bizlere yabancı gelse de hepimizin çocukluğunu süsleyen bir çizgi filmdir. Şirinler olarak da bilinen bu yapıt 1981 ile 1990 yılları arasında uyarlanmış komedi ve eğitim içerikli bir çizgi filmdir.

Benzer Yazılar

türk yemekleri nelerdir,türk yemekleri listesi,meşhur türk yemekleri,türkiyenin en güzel yemekleri hangi şehirde,geleneksel türk yemekleri tarifleri,türkiye'nin yöresel yemekleri,kolay türk yemekleri,türk yemekleri ingilizce

En İyi 10 Yemek

13 Tem 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!