evde çanta yapımı işi

Yaptığınız işten kazandığınız para giderlerinize yetmiyor mu? Daha fazla paraya mı ihtiyacınız var? Daha fazla para kazanmak imkânsız değil. Yeter ki yeteneklerinizin farkına varıp bu yeteneklerinizi ek gelir kazanmak için kullanacak gücü kendinizde görün.

Çanta Yaparak Para Kazanın

Başta kulağa oldukça sıradan ve gereksiz bir işmiş gibi görünse de günümüzde artık el yapımı ürünler çok moda. Bu nedenle sizin de evde yapacağınız sıra dışı çantalar birçok kişi tarafından satın alınabilir. Böylelikle siz de ihtiyacınız olan paraları kazanabilirsiniz.

Düşük Sermaye

Çanta yapımı için çok fazla bir sermayeye ihtiyaç duymayacak olmanız sizin için oldukça büyük bir avantaj olacaktır. Hatta evde kullanmadığınız malzemelerden bile yaratıcılık kokan çantalar yapıp satabilirsiniz.

Aklınıza gelecek her şeyden çanta yapabilirsiniz. Örneğin evde kullanmadığınız bir kot pantolonu birkaç sihirli dokunuşla çok güzel bir çantaya dönüştürebilirsiniz. Deri malzemelerden de çok özgün tasarımlar tasarlayabilirsiniz. Daha düşük maliyetli ürünler yapayım ki daha ucuza satabileyim derseniz kartondan veya keçeden çantalar yaparak düşük maliyetli çantalar yapmanız da mümkün.

Özgün Tasarımlar

El emeği işlerden en önemli şey farklı ve daha önce yapılmamış bir şeyi insanlara sunabilmektir. Siz de orijinal modeller tasarlayarak çantalarınızı bu şekilde üretirseniz oldukça güzel ek kazanç elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

Nasıl Satacaksınız?

Yaptığınız çantalar için öncelikle bir fiyat skalası belirlemeniz gerekmektedir. Masraflarınızın üzerine karınızı da koyarak emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir fiyata çantalarınızı satarsanız güzel paralar kazanmanız mümkün olacaktır. Aksi takdirde zarar ederek cebinizdeki sermayeden de olabilirsiniz.
Fiyat belirledikten sonra işin satış kısmına geldiniz demektir. Öncelikle yakın çevrenizdeki insanlara ürünlerinizi satarak işe koyulabilirsiniz. Ardından internette çevrimiçi satış yapan sitelerde ürünlerinizi listeleyerek satış yapabilirsiniz. Listeme yaparken ürünlerinizin kaliteli bir fotoğraf makinesiyle düzgün bir şekilde fotoğrafınız çekmeye özen göstermelisiniz.

Siz de evde ek iş arıyorsanız ve el işlerine yatkınsanız evde çanta yapımı tam size göre bir iş olabilir.

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • kader
      kader 15 Mart 2017

      bende calismak istiyorum, adres var mi?


Sen de Yorumla!